Zalety zastosowania wyspy kuchennej

wyspa kuchenna

Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia, w których najczęściej spędzamy wspólnie czas z rodziną i przyjaciółmi. Dawniej w ich centrum stał duży stół, przy którym tętniło życie codzienne życie przy śniadaniach, obiadach, kolacjach. Współcześnie mamy kilka rozwiązań aranżacyjnych, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych stołów. Jednym z nich jest wyspa kuchenna.

Zastosowanie wyspy kuchennej

Wyspy kuchenne najczęściej stosowane są w domach jednorodzinnych i w zabudowach szeregowych, gdzie powierzchnia użytkowa jest nieco większa. Co ciekawe, wyspa może pełnić funkcję łącznika, a jednocześnie barierą oddzielającą część kuchenną od salonu czy jadalni. Gdy zapraszamy gości, zazwyczaj chcemy, by salon pełnił funkcje reprezentacyjne, kuchnia jest zaś miejscem pracy, gdzie przygotowujemy smaczne posiłki dla nich. Przy pomocy wyspy doskonale można te dwie sfery rozgraniczyć, nie zmniejszając jednak optycznie powierzchni. Bardzo ważny jest również fakt, iż osoby przygotowujące jedzenie w kuchni nie są całkowicie oddzielone od osób przebywających w salonie, mogą więc swobodnie uczestniczyć w życiu rodzinnym czy towarzyskim.

Funkcjonalność wyspy kuchennej

Wyspa w mieszkaniu to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim wyspa w bardzo wielu przypadkach może być wykorzystywana zarówno jako blat roboczy niezbędny do przygotowywania jedzenia, jak i zastępować tradycyjny stół, a więc służyć do spożywania posiłków. Pod blatem z powodzeniem można ustawić wysokie krzesła i aranżacja jest gotowa. A wnętrze staje się użyteczne, funkcjonalne, a jednocześnie bardzo oryginalnie urządzone.

Wyspa bardzo często stanowi dodatkowe miejsca na szafki, półki, a nawet przestrzeń, na której niektórzy hodują zioła. Warto też pamiętać, że w przypadku większości kuchni pozwala ona skrócić dystans pomiędzy poszczególnymi urządzeniami AGD.

Nie można też zapominać o kwestiach estetycznych. Wyspa kuchenna to z całą pewnością bardzo ciekawy element aranżacyjny. To coraz częściej stosowany element wyposażenia w nowoczesnych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *