Jak wybrać idealne szafki do kuchni?

kuchnia

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni są szafki. To w nich możemy przechowywać i uporządkować różnorodne naczynia, urządzenia i akcesoria, które są nam niezbędne podczas codziennych prac kuchennych. Szafki kuchenne na wymiar to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne i najbardziej dostosowane do naszych potrzeb, ale również estetyczne.

Szafki kuchenne na wymiar

Standardowym rozwiązaniem w tym zakresie jest wykonanie kompletu mebli, składającego się z szafki pod zlewozmywak, szafek stojących przeznaczonych do przykrycia blatem roboczym oraz szafek wiszących.

Tworząc szafki kuchenne, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność oraz komfort przechowywania przedmiotów kuchennych. Musi znajdować się w nich odpowiednia ilość przestrzeni, by pomieścić wszystkie akcesoria, jakie posiadamy. Warto uwzględnić też wygodę otwierania szafek. Najbardziej typowe są drzwi skrzydłowe montowane na standardowych mechanizmach (zawiasy łączące szafkę z korpusem). Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy w naszym pomieszczeniu kuchennym jest wystarczająco dużo miejsca, by je otwierać. Szafki skrzydłowe są jednak dość trudne do otwierania w narożnikach, ponieważ dwie pary drzwiczek mogą wchodzić ze sobą w kolizję. Problem może pojawić się także w przypadku mebli wysokich i szerokich. Drzwi uchylne sprawdzą się w niskich i szerokich wiszących szafkach, gdzie tradycyjnie otwierane skrzydłowe modele mogłyby być niewygodne.

Do zalet szafek kuchennych na wymiar z całą pewnością należy zaliczyć możliwość stworzenia takiego zestawu mebli, który będzie perfekcyjnie dostosowany do wystroju wnętrza, jaki chcemy stworzyć w danym pomieszczeniu. Możemy precyzyjnie dostosować wielkość, kształt oraz stylistykę szafek, przez co będą one perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Szafki kuchenne na wymiar to świetnie rozwiązanie zarówno w przypadku małych pomieszczeń, w których każdy centymetr powinien być odpowiednio zagospodarowany, jak i w dużych kuchniach, gdzie można pozwolić sobie na większą swobodę w zakresie wystroju wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *