Styl minimalistyczny w kuchni

Meble kuchenne na wymiar

W stylu minimalistycznym panuje zasada — im mniej, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie zaaranżowane w ten sposób nie będzie estetyczne i zachwycające. Kuchnia urządzona zgodnie z zasadami stylu minimalistycznym cechuje się prostotą, elegancją i nowoczesnością, ale przede wszystkim jest funkcjonalna.

Dlaczego warto postawić na styl minimalistyczny w kuchni?

Styl minimalistyczny wywodzi się z Japonii, aczkolwiek współcześnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Europie. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które cenią sobie nowoczesność. Najczęściej minimalistyczna kuchnia jest wybierana przez osoby zapracowane, które rzadko gotują, posiadają małą przestrzeń kuchenną, która w większości przypadków połączona jest z salonem. Nie oznacza to jednak, że minimalizm nie sprawdzi się w innych mieszkaniach. Praktycznie wszędzie można urządzić przestrzeń w myśl zasady “im mniej, tym lepiej”… i piękniej! Minimalistyczna kuchnia może okazać się niezwykle wygodna również dla pasjonatów gotowania, ponieważ wszystkie zastosowane w niej rozwiązania są przede wszystkim praktyczne, a więc ułatwiające pracę.

Czym wyróżnia się styl minimalistyczny?

Kuchnia w stylu minimalistycznym opiera się przede wszystkim na prostym, eleganckim i funkcjonalnym umeblowaniu. W przypadku tego rodzaju kuchni najlepiej sprawdzają się meble kuchenne na wymiar, które można idealnie dopasować do przestrzeni. Doskonałe dopełnienie mebli stanowi sprzęt AGD wykonany ze stali nierdzewnej. Ich metaliczny odcień świetnie współgra z prostymi liniami mebli.

Wszystkie przedmioty, w tym meble, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. W minimalistycznych kuchniach nie ma miejsca na zbędne rzeczy, które nie są wykorzystywane na co dzień i tylko “zagracają” przestrzeń. Kuchnia w stylu minimalistycznym pozbawiona jest również ozdób. Warto pamiętać, że w przestrzeniach tego rodzaju najważniejszą dekoracją są harmonijnie dobrane elementy wyposażenia oraz ich doskonała jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *