Inspiracje: kuchnia w stylu retro

kuchnia retro

Styl retro w aranżacji wnętrz znów wraca do łask. Kojarzy się z przytulną elegancją, ale również wyjątkową funkcjonalnością. Obejmuje nie tylko określony sposób wykończenia ścian i podłóg, ale przede wszystkim zastosowanie odpowiednich mebli, sprzętów oraz różnego rodzaju dodatków.

Niezwykle ciekawie prezentować się będzie kuchnia urządzona w stylu retro. Nostalgiczny szyk świetnie łączy się z funkcjonalnością wszystkich zastosowanych rozwiązań, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczenia.

Retro kuchnia

Kuchnia w klimacie retro to połączenie elementów użytkowych z dekoracyjnych. Kluczowe znaczenie mają przede wszystkim oryginalnie zaprojektowane meble kuchenne, które muszą być przede wszystkim funkcjonalne i jak najlepiej rozplanowane przestrzennie. Zastosowane w nich elementy dekoracyjne powinny być subtelne, ponieważ efekt przesady w tym przypadku nie jest mile widziany.

W tej aranżacji warto zastosować w pomieszczeniu stylizowany kredens, duży, drewniany stół oraz wygodne krzesła. To wszystko sprzyja rodzinnym obiadom i wieczornym spotkaniom w gronie przyjaciół. W przypadku retro mebli nie można zapomnieć o dekoracyjnych detalach, np. we frontach mebli czy cokołach przy podłodze.

W aranżacjach retro zwykle stosuje się jasne odcienie, głównie biele, beże, subtelne szarości. Podłoga często wykończona jest kafelkami ułożonymi w szachownicę, ale świetnie sprawdzą się też oryginalne mozaiki, które kolorystycznie dopasowane są do reszty wykończenia.

Warto również pamiętać, że meble kuchenne wykonane w stylu retro powinny wyróżniać się stosunkowo prostymi formami. Wszelkie dekoracje muszą być subtelne, a jednocześnie bardzo precyzyjnie dobrane do pozostałych elementów zastosowanych we wnętrzu. Warto postarać się, aby wystrój wnętrza oddawał preferencje domowników. Podczas projektowania należy mebli dążyć do zastosowania indywidualnych pomysłów i rozwiązań. Dzięki temu stworzymy wnętrze oryginalne i wyrażające styl życia oraz charakter użytkowników kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *