Czym się charakteryzują nowoczesne meble kuchenne?

meble kuchenne

Wiele się mówi na temat stylu nowoczesnego w wystroju wnętrz. Warto zastanowić się, czym właściwie się on charakteryzuje i różni od innych stylów aranżacyjnych. W tym przypadku skupimy się przede wszystkim na nowoczesnych meblach kuchennych.

Nowoczesne meble kuchenne — co to oznacza?

Modne kuchnie stworzone w stylu nowoczesnym wyróżniają się przede wszystkim elegancją, prostotą i oszczędnością. To miejsca przestrzenne, charakteryzujące się surową, geometryczną formą. Nie oznacza to jednak, że są “zimne” i nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie, wszystkie elementy powinny być dobierane w taki sposób, by w nowoczesnych pomieszczeniach panowała przyjazna, ciepła atmosfera domowa. Co najważniejsze, oprócz kwestii estetycznych zawsze na pierwszy plan wysuwają się względy funkcjonalne. Zatem nowoczesne meble kuchenne to idealne połączenie elegancji z funkcjonalnością.

Jak już zostało wspomniane, nowoczesne kuchnie wyróżniają się oszczędnością i prostotą, dlatego każdy element jest w nich przemyślany i przeznaczony do konkretnego celu.

Jakie cechy świadczą o nowoczesnej kuchni?

Można wyróżnić kilka podstawowych cech, które w dużej mierze charakteryzują nowoczesne kuchnie. Najczęściej fronty mebli kuchennych są gładkie, podkreślające fakturę powierzchni. Dominującymi kolorami są biel i écru, nadające wnętrzu sterylnego charakteru, ale mogą pojawić się też mocne, zdecydowane odcienie, takie jak czerń czy czerwień. W kuchniach nowoczesnych mogą też pojawić się fronty drewniane. Szczególnie atrakcyjne jest drewno egzotyczne. Dodatki i detale, np. uchwyty czy nogi, tworzone są z chromowanej stali. Blaty kuchenne w nowoczesnych kuchniach mogą być wykonane z kamienia, metalu lub szkła.

Nowoczesna kuchnia to również niezbędny sprzęt AGD, który powinien być wydajny i oszczędny pod względem energii.

Zgodnie z najnowszymi trendami w wystroju wnętrz nowoczesna kuchnia bardzo często stanowi część salony. Otwarte przestrzenie wymagają dbałości o każdy szczegół. Kuchnia musi komponować się z wystrojem całego mieszkania. Aneks kuchenny w tym przypadku powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby korzystanie ze sprzętu kuchennego nie przeszkadzało osobom przebywającym w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *